Y4 Osmanlı Turu / Y4 Османская Империя 45$

Y4 Osmanlı Turu / Y4 Османская Империя 45$

Y4 Osmanlı Turu / Y4 Османская Империя

                                                Пятница     13:30 – 17:00

БОСФОРСКИЙ МОСТ - Этот мост является первым подвесным мостом, соединяющим Европу и Азию. Мост имеет протяженность  1560 м и высоту 64 м над проливом. Представляет собой грандиозное сооружение, открытие которого состоялось 29 октября 1973 года, к 50-летней годовщине основания Турецкой Республики.

ДВОРЕЦ БЕЙЛЕРБЕИ - Дворец Бейлербеи образец стиля необарроко. Использовался он в качестве летней резиденции и места пребывания правительственных гостей. Дизайн дворца соединяет западный и восточный стили. Морские мотивы, ковры из Хереке, люстры из французского хрусталя Баккара, английские, французские и турецкие часы; а также китайские, японские, французские, немецкие и сделанные на фабрике Йылдыз турецкие фарфоровые вазы соединены в одном пространстве, при этом продемонстрирован тончайший вкус в оформлении.  

СМОТРОВАЯ ПЛОЩАДКА В АЗИИ - С высоты 263 метров над уровнем моря открывается великолепный вид. Взору предоставляются завораживающие пейзажи просторов Мраморного моря и Босфора, исторический полуостров, где располагался Константинополь,  районы небоскребов современного Стамбула. В общем не перечислить, лучше увидеть своими глазами.

                                               Cuma     13:30 – 17:00

BOĞAZ KÖPRÜSÜ – Avrupa ve Asya kıtasını birbirine bağlayan, İstanbul boğazı üzerine inşa edilen ilk asma köprüdür. Uzunluğu 1560 metre, deniz seviyesinden yüksekliği 64 metredir. Bu muhteşem yapının resmi açılışı 29.09.1973 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun 50.Yıldönümünde yapılmıştır. Açılışının yapıldığı dönemde adı Boğaziçi Köprüsü olarak konulsa da, 15 Temmuz 2016 tarihinden sonra adı değiştirilerek 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olmuştur.

BEYLERBEYİ SARAYI – Saray Osmanlı döneminden kalma Neo barok mimarinin bir örneğidir. Sultanların yazlık sarayı ve bazı devlet misafirlerinin konakladığı yer olarak kullanılmıştır. Sarayın tasarımı doğu ve batı stillerini birleştirir özelliğe sahiptir. İçinde çok kıymetli halılar, avizeler, kristaller, değerli vazolar ve farklı ülkelerden getirtilmiş değerli eserler de bulunmaktadır.

ÇAMLICA TEPESİ – Deniz seviyesinden 263 metre yüksekliğinde bulunan tepeden muhteşem bir görüntü gözler önüne serilir. Buradan Marmara denizini, İstanbul Boğazını, Konstantinopolis’in bulunduğu tarihi yarımadayı ve modern İstanbul’un gökdelenlerini görebileceğiniz büyüleyici bir manzara. Kısaca hepsini anlatmak zor, en iyisi kendi gözlerinizle görmek.


Önemli Bilgiler

ServicesIncludedInTheFee

Тур расчитан на пол дня. Средняя продолжительность тура от 2.5 до 4 часов. В стоимость входят трансферы на комфортабельных автобусах или автомобилях, услуги русскоговорящего гида-экскурсовода, входные билеты во все посещаемые музеи. Фирма оставляет за собой право изменять последовательность посещений объектов той или иной экскурсии, программу в целом оставляя без изменений.

ÖNEMLİ / Turumuz yarım gün bir turdur, ortalama süresi 2,5 ile 4 saat arasındadır. Turumuzda rehberlik, ulaşım, belirtilen müze giriş ücretleri ve çevre gezileri paket programdır. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 

ServicesNotIncludedInTheFee

Tur programı dışında kalan her türlü hizmet talepleri.